Mircea Lucescu, internat a treia oară într-o lună: ce au constatat medicii

Selecționerul României, Mircea Lucescu (80 de ani), a fost internat la Spitalul Universitar din București pentru a treia oară în decurs de o lună, după ce a ajuns din nou la control medical.
Potrivit Digi24, „Il Luce” s-a prezentat la un control cardiologic, însă medicii au constatat că tratamentul cu antibiotice administrat pentru gripă nu a avut rezultatele așteptate, motiv pentru care au decis internarea imediată.
Este a treia internare într-un interval scurt, după ce, în ianuarie, Lucescu ar mai fi fost internat de două ori, pe fondul unor probleme de sănătate apărute la începutul anului.
Într-o declarație anterioară, selecționerul confirmase una dintre internări, explicând că a fost nevoit să revină în spital după ce a contractat o gripă severă și a făcut febră mare: „Sunt internat în spital, e adevărat… Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede.”
Situația medicală vine într-un moment important pentru națională: România are programată în martie semifinala barajului pentru calificarea la CM 2026, cu Turcia, iar selecționerul își urmărește refacerea pentru a putea pregăti acțiunea.
